Informacje o przedszkolu

Informacje o przedszkolu

Przedszkole Nr 9 w Lęborku jest placówką prowadzoną przez Gminę - Miasto Lębork. Usytuowane jest w centrum zacisznego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Jagiellońska.

Przedszkole nr 9 w Lęborku

ul. Mireckiego 9
(0-59) 8621772

Mieści się w dużym, piętrowym budynku, w którym znajduje się  sześć słonecznych, przestronnych sal zajęć wyposażonych w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, bogato wyposażona sala gimnastyczna, sala rekreacyjna, sala teatralna oraz gabinet pedagogiczno-logopedyczny.

Obok budynku przedszkolnego znajduje się duży, słoneczny ogród przedszkolny - plac zabaw, wyposażony w sprzęt zapewniający dzieciom możliwość świetnej zabawy i wypoczynku o każdej porze roku.

Przedszkole czynne jest w godzinach 630 - 1630.

W naszej pracy staramy się zapewnić dzieciom najlepszą opiekę oraz warunki do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Dlatego też stosujemy metody nowatorskie i te, które już wcześniej zostały sprawdzone.

Przedszkole jest otwarte na współpracę z rodzicami. Bierze udział w działaniach (konkursy, akcje) pozwalających włączyć się dzieciom w życie środowiska lokalnego i odkryć, że są jego częścią.
Pracownicy czynią wszelkie starania, by dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie.

MISJA PRZEDSZKOLA

Naszym celem nadrzędnym jest wspomaganie dziecięcego rozwoju we wszystkich jego sferach, w poszanowaniu jego godności i prawa do odmienności, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji, możliwości i potrzeb każdego dziecka. Punktem wyjścia dla naszej pracy jest Deklaracji Praw Dziecka - dokument, który formułuje podstawowe obowiązki dorosłych wobec dzieci.

Nasze zadania koncentrują się na:

pomocy rodzicom w procesie wychowawczym
promowaniu zdrowia w szerokim rozumieniu tego słowa
zapewnianiu poczucia bezpieczeństwa i możliwości funkcjonowania w atmosferze szacunku, zrozumienia i akceptacji dla siebie i innych
wspieraniu rozwoju osobowości każdego dziecka
organizowaniu odpowiedniej opieki wychowawczej i dydaktycznej
dostosowywaniu wymagań do indywidualnych możliwości każdego dziecka
wyrównywaniu szans poprzez kompensowanie braków
doprowadzeniu do osiągnięcia dojrzałości szkolnej każdego dziecka

SYLWETKA ABSOLWENTA PRZEDSZKOLA

Zabiegamy o to, aby absolwent Przedszkola nr 9 w Lęborku był przygotowany do podjęcia nauki szkolnej, wykazywał się dojrzałością emocjonalną i społeczną, potrafił współdziałać w grupie, przestrzegać ustalonych reguł, potrafił przegrywać, był w znacznym stopniu samodzielny, zaradny, komunikatywny, otwarty, wrażliwy, twórczy, ciekawy świata, poszukujący, a także sprawny fizycznie.