Grupa IV

Grupa IV

Mali kucharze

W naszym przedszkolu dzieci poznają różne zawody i dlatego 12 marca gościliśmy w naszej grupie kucharza  pana Radosław D., osobiście tatę Tomka.Pan Radosław opowiedział dzieciom czym się zajmuje, jak wygląda strój roboczy kucharza oraz jakie przedmioty są potrzebne do pracy.Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały elementy stroju kucharza, przedmioty potrzebne do pracy w kuchni, a także miały okazję zobaczyć przygotowanie i samodzielnie zrobić smaczne pierogi z ziemniakami.W trakcie spotkania Pan kucharz udzielał odpowiedzi na pytania dzieci dotyczące pracy w kuchni i przygotowanych posiłków.

PIEROGI WYSZŁY PRZEPYSZNE

Dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas, cenne informacje i smaczne pierogi.

To była ciekawa i pyszna wizyta.

Zaczarowane kolory

Podczas kolejnych zajęć badawczych dzieci poznawały barwy podstawowe i zasady ich łączenia.

Dzieci dowiedziały się, że barwy podstawowe to żółta, czerwona i niebieska. Następnie nalewały barwy i łączyły. Sprawdzały i obserwowały jakie kolory powstały. Na koniec przedszkolaki samodzielnie „czarowały”, łączyły kolory i doświadczały, że z barw podstawowych powstają nowe kolory.

Celem zabaw badawczych było pobudzanie dzieci do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania, wyjaśniania i  stawiania wniosków oraz czerpania radości z udanego samodzielnie wykonanego doświadczenia.

Wulkan

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż – a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!”

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Tak też ,,Skrzaty” z grupy IV chętnie eksperymentowały z wodą.Dzieci były ciekawe jak powstaje wulkan i co to w ogóle jest. Wprowadzone zostały w temat poprzez pogadankę i zabawy ruchowe. By umocnić zgromadzoną wiedzę wykonały doświadczenie, w którym uzyskały wybuch wulkanu:) Sprawiło im to dużo radości.

Dokarmianie ptaków

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają przedszkolaki. Dzieci z grupy 4,5-latków dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji karmnik, który uzupełniają ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.