Grupa V

Grupa V

Poznajemy ważne miejsca w naszym mieście

Kontynuując zajęcia z zakresu edukacji narodowej oraz  regionalnej dzieci z grupy Motylków wybrały się na spacer szlakiem ważniejszych miejsc naszego miasta. Celem wycieczki było poznanie zabytków Lęborka. Tego poznaliśmy   najważniejsze  zabytki miasta i  rolę jaką dawniej pełniły : Baszta , Dom Młynarza, mury obronne i  Budynek Poczty , Sanktuarium  św. Jakuba Apostoła, zamek . Dowiedzieliśmy się również gdzie znajduje się Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Lęborka i Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci , co sprzyjało rozwijaniu tożsamości lokalnej i narodowej.

Akcja wymiany pocztówkowej

Dzieci z grupy Motylków wraz ze swoimi paniami postanowiły przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówkowej. Akcja polega na tym, że chętne do współpracy przedszkola i grupy przesyłają do siebie pocztówki z pozdrowieniami i widokami z miasta, w którym mieszkają. Wzięcie udziału w akcji to rewelacyjna zabawa dla najmłodszych. Dzieci, które wzięły udział w wymianie pocztówkowej z zniecierpliwieniem czekają teraz na każdą nową pocztówkę. Dla przedszkolaków taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt czy pozdrowień z wakacji niestety została zastąpiona przez SMSy i e-maile. Dzięki tej akcji dzieci poznają geografię Polski, ponieważ zainteresowanie pocztówkami z widokami innych miejsc w Polsce jest zdecydowanie większe niż np. przeglądanie atlasu. W naszej sali umieściliśmy specjalną mapę Polski, na której będziemy umieszczać widokówki. Po otrzymaniu kolejnej pocztówki odnajdujemy na mapie miejsce, w którym znajduje się współpracująca placówka. Takie zajęcia to prawdziwa lekcja wiedzy o naszym kraju w praktyce!

Dzień kota

Dzieci z grupy V w ostatni  poniedziałek obchodziły „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, naśladowały kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, układały puzzle oraz słuchały bajki o najsłynniejszym kocie na świecie - Kocie w butach. Na zakończenie zajęć każdy zrobił własną kukiełkę teatralną – kotka. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.