Zasady ogólne naboru do I klasy SP na rok szkolny 2018/2019

Zasady ogólne naboru do I klasy SP na rok szkolny 2018/2019

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się dzieci i młodzież zamieszkałą w obwodzie danej placówki, na podstawie zgłoszenia rodziców.

Kandydaci zamieszkali poza obwodemszkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana placówka dysponuje wolnymi miejscami.

W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez Radę Miejską w Lęborku.

Wniosek o przyjęcie może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych szkół.

Placówki w których w roku szkolnym 2018/2019 realizowany będzie obowiązek szkolny w klasach pierwszych szkół podstawowych:

• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lęborku, ul. Wojska Polskiego 10
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku, ul. Kossaka 103
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lęborku, Al. Wolności 31
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 w Lęborku, ul. Tadeusza Kościuszki 14
  • Szkoła Podstawowa Nr 7 w Lęborku, ul Piotra Skargi 52
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lęborku, ul. Mireckiego 10

zgodnie z obwodami określonymi w uchwale Rady Miejskiej w Lęborku XXVI – 363/2017 z dnia 27.03.2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Kryteria naboru do klas pierwszych szkół podstawowych

Terminy postępowania rekrutacyjnego